Про обласний фтизіопульмонологічний центр

Питання інтеграції фтизіатричної та пульмонологічної служби на початку 90-х років було найголовнішим і обумовлено важливістю вирішення проблем як пульмонології, так і фтизіатрії.  З ініціативи управління охорони здоров”я в грудні 1991 року на базі обласного протитуберкульозного диспансеру був створений обласний фтизіопульмонологічний центр, в якому станом на 01.01.2016р. працює 436 працівників, в тому числі 76 лікарів, 164 – середнього медичного персоналу.

Лікарі та медичні сестри постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. На базі обласного фтизіопульмонологічного центру діють  курси підвищення кваліфікації медичних сестер протитуберкульозних закладів, організована робота атестаційної комісії. На сучасному етапі основним завданням обласного фтизіопульмонологічного центру є надання консультативної, лікувально-діагностичної допомоги хворим на легеневу патологію та проведення організаційно-методичної роботи в лікувально-профілактичних закладах області з питань профілактики туберкульозу.

Ліжковий фонд центру становить 300 ліжок. На його базі знаходиться 7 стаціонарних відділень, де хворим на легеневу патологію надається кваліфікована медична допомога:

 • Фтизіатричне відділення №1
 • Клініко-діагностична лабораторія
 • Дитяче відділення
 • Пульмонологічне відділення №1
 • Пульмонологічне відділення №2
 • Відділення хірургії грудної клітки
 • Поліклініка
 • Мікробіологічна лабораторія
 • Фтизіатричне відділення №2
 • Рентгено-діагностичне відділення
 • Відділення функціональної, ультразвукової діагностики та ендоскопії

В поліклінічному відділенні прийом ведуть лікарі-фтизіатри, торакальний хірург, лікарі-пульмонологи.

З метою стабілізації епідеміологічної ситуації з туберкульозу в області спеціалістами обласного фтизіопульмонологічного центру проводиться велика робота на виконання директивних документів та Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2014-2016 роках. Впроваджуються організаційні заходи, пов"язані із здійсненням контролю за поширенням туберкульозу.

Наслідком роботи з питань профілактики та раннього виявлення туберкульозу є стабілізації епідситуації з туберкульозу в області. За підсумками 2015 року спостерігається подальше зниження рівня загальної захворюваності на туберкульоз на 4,2 % (з 63,9 на 100 тис.нас. у 2014 році до 61,2 на 100 тис.нас. у 2015 році), однак є вищим ніж в Україні – 55,9 на 100 тис.нас.

В структурі серед вперше виявлених хворих на туберкульоз відмічається стабільний рівень на занедбані форми туберкульозу: 14,9 на 100 тис.нас. у 2015 році проти 15,0 на 100 тис.нас. у 2014 році, показник по Україні – 21,8 на 100 тис.нас.

В області протягом багатьох років нижчим за рівень показника в Україні є смертність від активних форм туберкульозу, яка знизилась з 10,3 на 100 тис.нас. у 2014 році до 8,6 на 100 тис.нас. у 2015 році проти 12,3 на 100 тис.нас. в Україні.

В області показники захворюваності серед дітей і підлітків є нижчою ніж в Україні:

- захворюваність  підлітків знизилась з 24,8 на 100 тис.нас у 2014 році до 17,6 на 100 тис.нас.у 2015 році (Україна  - 23,1);

- захворюваність дітей у 2015 році становить 7,6 на 100 т.н. проти показника по Україні –8,6 на 100 тис.нас.;

Постійно збільшується показник охоплення профілактичними флюорографічними обстеженнями-  з 551,7 на 1 тис.нас. в 2014 році до 553,8 на 1 тис.нас. в 2015 році.

Відмічається зростання показника охоплення дітей туберкулінодіагностикою – з 433,4 до 588,8  на 1 тис.підлягаючих.

Велика увага приділяється покращенню матеріально-технічної бази обласного фтизіопульмонологічного центру, створенню належних умов роботи працівників установи. Проведені ремонти пульмонологічного корпусу, поліклінічного відділення, корпусу стаціонарних відділень фтизіатричного профілю, відділення легеневого туберкульозу для дітей. До дня боротьби з туберкульозом 24 березня 2015 року на базі обласного фтизіопульмонологічного центру відкрито блок інтенсивної терапії для хворих з хіміорезистентним туберкульозом на 3 ліжка, у тому числі – бокс на 1 ліжко для пацієнтів з мультирезистентним туберкульозом.

Велика робота проводится щодо матеріального та морального заохочення працівників. З нагоди Дня медичного працівника та відзначення ювілейних дат працівники фтизіопульмоцентру нагороджувались грамотами та грошовими преміями.

Установа співпрацює з громадськими організаціями: обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, Благодійний Християнський фонд «Солідарність», Благодійний фонд «Реабілітаційний центр наркозалежних «Захід-Шанс» та із закордонними партнерами: Правління Лікарні Пнеумофтизіології ім. «др.Ніколає Рушдя» мун.Бая Маре, повіт Марамуреш, - Румунії та Підкарпатським центром легеневих хвороб м. Жешув – Польша.

Адміністрація центру

Малофій Любомир Степанович

Малофій Любомир Степанович
директор обласного фтизіопульмонологічного центру

Конюська Мар’яна Йосипівна

Конюська Мар’яна Йосипівна
заступник директора обласного фтизіопульмонологічного центру з лікувальної роботи

Довганюк Наталія Євгеніївна

Довганюк Наталія Євгеніївна
заступник директора обласного фтизіопульмонологічного центру з лікувальної роботи

Перепічка Василь Володимирович

Перепічка Василь Володимирович
заступник директора обласного фтизіопульмонологічного центру з організаційно-методичної роботи

Кедик Руслан Степанович

Кедик Руслан Степанович
заступник директора обласного фтизіопульмонологічного центру з економічних питань