Мікробіологічна лабораторія

Зорій Богдан Володимирович – завідувач мікробіологічною лабораторією 

Мікробіологічна лабораторія з діагностики туберкульозу ІІІ рівня є структурним підрозділом Центру легеневих захворювань, та є єдиною в Івано-Франківській області, яка здійснює комплексне дослідження біологічного матеріалу для діагностики туберкульозу. Функціонує з 1991 року. 

Лабораторія укомплектована найсучаснішим обладнанням та забезпечена в повному обсязі витратними матеріалами, що дозволяє швидко, якісно та достовірно проводити комплексну діагностику туберкульозу.

Мікробіологічна лабораторія проводить молекулярно-генетичні дослідження методом ПЛР в реальному часі на системі GeneXpert. Використання у своїй практиці картриджів Xpert MTB / RIF Ultra дозволяє протягом короткого часу(до 3 годин з моменту поступлення матеріалу в лабораторію) виявити збудника туберкульозу в зразку біологічного матеріалу та визначити його стійкість до основного протитуберкульозного препарату – рифампіцину. Також витратні матеріали Xpert MTB / XDR дозволяють визначити стійкість мікобактерії туберкульозу до препаратів резервного ряду, що дозволяє лікарям наших підрозділів підібрати адекватну схему лікування ще до поступлення пацієнта для стаціонарного лікування.

Крім того, в лабораторії проводяться й культуральні дослідження туберкульозу на мікробіологічному автоматичному аналізаторі BACTEC 960 з використанням рідких поживних середовищ; класичні мікробіологічні дослідження з використанням щільних поживних середовищ; визначення стійкості збудника туберкульозу до протитуберкульозних препаратів І-го та ІІ-го ряду; ідентифікацію мікобактерій туберкульозного комплексу, та мікроскопічне дослідження на виявлення кислотостійких бактерій.
У лабораторії також здійснюється дослідження матеріалу на неспецифічну флору з антибіотикограмою, та деякі санітарні мікробіологічні дослідження.

Лабораторія кожного року успішно проходить зовнішній контроль якості з усіх методик діагноcтичних досліджень, які здійснює референс лабораторія з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України.